V týždni od 26.5.-31.5.2024 sa vybraných 7 žiakov 3. ročníka zúčastnilo výmenného pobytu v srbskom meste Šabac, v našej partnerskej škole Srednja poljoprivredna škola. Päť dní, ktoré účastníci strávili v Srbsku, bolo vyplnených bohatým odborným aj kultúrno-poznávacím programom. Počas pobytu si žiaci vyskúšali praktické veterinárne úkony v školskej klinike ako i na veterinárnej klinike, základy praktickej manipulácie s koňom, absolvovali exkurzie v školskej minizoo a záhrade. V poobedňajších hodinách v sprievode srbských rovesníkov a tamojších učiteľov navštívili hlavné mesto Belehrad či kláštor Kaon, prírodnú rezerváciu Zasavica a oddýchli si vo wellnese.
Účastníci sa vrátili plní pozitívnych dojmov. Ich pobyt dokumentujú fotografie tu nižšie, ale i reportáž miestnej srbskej televízie, ktorú si môžete pozrieť vo videu kliknutím na tento odkaz (časť o našich žiakoch začína od 12:40 minúty).