• Kultúrno-pracovná stáž našich študentov pokračuje

• V roku 2013 sa začala naša spolupráca s pánom Masahirom Yamamotom (v súčastnosti CEO & prezident  Biogenkoji Research Institute) a jeho Zelenou farmou v meste Kagoshima na juhozápadnom cípe polostrova Sasuma ostrova Kjúšú v Japonsku. Za ten čas sa tam vystriedalo veľa našich študentov, ktorí tam chodia nabrať pracovné a kultúrne skúsenosti a zažiť veci, o ktorých môžeme iba snívať.

V  apríli 2022 do Japonska vycestovali Alexandra Giertlová a Bibiana Betková. V stredu 13.07.2022 sa k ním pripojili študenti Václav Urbánek a Daniela Malíková. Aj keď to bola ich prvá cesta lietadlom, v Tokiu cestovali medzi letiskami, museli zvládnuť mnohé nečakané situácie, nestratili sa a už dnes sa zapojili do práce v laboratóriu Biogenkoji Research Institute po boku svojich spolužiakov, ktorí im pomaly predajú štafetu, keďže sa im ich pobyt kráti.

Môžeme napísať, že táto  spolupráca nám prináša veľa, naši študenti sú v Kagoshime vítaní a vždy ich prekvapí ústretovosť a láskavosť zamestnancov Zelenej farmy (Bio Gen Koji Green Farm). Domov sa vracajú plní energie a zážitkov, vyspelejší, samostatnejší a sebavedomejší.

Prajeme Alexandre a Bibiane hladký let a návrat domov, a Daniele a Václavovi bezproblémovú stáž v krajine vychádzajúceho slnka.

• 16. odborná stáž v Japonsku

• Po dvoch Covidových rokoch sme opäť naštartovali našu spoluprácu s japonským partnerom Genichiro Kawashi.

Po zdolaní všetkých možných nástrah, zrušených letoch, sa všetko podarilo a my sa tešíme, že naša 16. dvojica úžasných dievčat Alexandry a Bibiány je už v Kagoshime, a má pred sebou 3 a pol mesačný  kultúrno-pracovný pobyt, na ktorý sa pripravovali od septembra minulého roka.

Vďaka Genichiro Kawashi, Japonskému veľvyslanectvu a našej škole tak nejako cítime, že sa zázraky v tak zložitej dobe, ktorú žijeme, jednoducho dejú.