• Deň otvorených dverí

• Stredná odborná škola Vás srdečne pozýva na deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční dňa 31.1.2024 v priestoroch našej školy. Program nájdete TU!!!

Deň otvorených dverí na našej škole dnes navštívilo 536 návštevníkov.

Všetkým srdečne ďakujeme za návštevu!

• Záložka do knihy spája slovenské školy

• Žiaci školského internátu sa zapojili do 12. ročníka celoslovenského projektu "Záložka do knihy spája slovenské školy". K výberu námetu "Hrdinovia detektívnych románov" inšpirovala žiakov postava belgického súkromného detektíva Hercula Poirota, jeho fúzy a klobúk. Vďaka tomuto projektu žiaci zažili chvíle plné pohody a zábavy. Záložky sme si vymenili s partnerskou školou SPŠ informačných technológií Kysucké Nové Mesto.

• Halloween na našej škole

• V dňoch 25.10. a 26.10.2023 sa žiaci našej školy z iniciatívy Školského parlamentu predstavili v halloweenskych kostýmoch. Prebehla aj súťaž o najkrajší kostým s nasledovnými výsledkami: 3. miesto Tereza Malušová (2.C), 2. miesto Viktória Horváthová (3.D) a 1. miesto s najkrajším kostýmom obsadila Lenka Preložníková (1.D). Gratulujeme a prajeme všetkým žiakom, rodičom aj zamestnancom školy príjemné prežitie jesenných prázdnin.

• Súťaž v tlaku činky na lavičke

• Dňa 11.10.2023 sa uskutočnilo prvé kolo školskej súťaže v tlaku činky na lavičke, ktorého sa zúčastnilo 5 žiakov. Víťazom sa stal Roman Paulovič (3.A), ktorý vytlačil činku s hmotnosťou 115 kg. Gratulujeme a tešíme sa na druhé kolo, ktoré sa uskutoční v mesiaci marec.

• Odborná exkurzia do Národnej banky Slovenska

• V dňoch 3.10., 11.10. a 24.10. sa žiaci III. ročníka zúčastnili odbornej exkurzie v Bratislave, kde navštívili Národnú banku Slovenska, v ktorej absolvovali prednášku a prehliadku výstavy Od Slovenskej koruny k euru, ako aj návštevu budovy RTVS spojenú s prehliadkou galérie, kde sú vystavené diela našich umelcov pod názvom Nespútaní.

• Naši zamestnanci na konferencii v Španielsku

• V termíne 16. – 20.10.2023 sa zamestnanci našej školy Ing. Monika Vadkertiová a Ing. Kristína Lehocká, Phd. zúčastnili konferencie pod záštitou Europea International na tému manažment udržateľného hospodárenia s pitnou vodou, ktorá sa konala v španielskom meste Cáceres. Zúčastnili sa množstva zaujímavých prednášok, z ktorých si odnášajú nové vedomosti o výzvach pre zelený sektor. Súčasne získali množstvo hodnotných kontaktov, ktoré nám pomôžu v nadväzovaní nových partnerstiev pre našich študentov.

• Návšteva ranča Mongel Ranch

• Dňa 24.10. 2023 v poobedných hodinách sme so študentmi z krúžku Chov koní  navštívili  Mongel Ranch v Nitrianskej Strede. Študenti mali možnosť naučiť sa viac o starostlivosti o kone, spolupracovať pri ich príprave na jazdenie, či vyskúšať si lonžovanie mladých koní. Hodnotili tiež exteriér koní a zakresľovali ich sfarbenie do bonitačných hárkov.

• Praktické ukážky policajnej kynológie pre našich žiakov

• Dňa 25.10.2023 sa žiaci odboru kynológia z tried 2.A, 3.A a 4.A zúčastnili praktických ukážok policajnej kynológie na Strednej odbornej škole Policajného zboru v Devínskej Novej Vsi. Policajní kynológovia predviedli žiakom psy, ktoré dokážu nájsť drogy aj v najťažších podmienkach na letiskách, v batožine alebo v ukrytom priestore. Súčasťou ukážok bola aj teoretická diskusia o základných pojmoch v oblasti drogovej závislosti, akými sú druhy drog, omamných látok a príčiny vzniku závislosti.

• Prezentácia pre žiakov záujmových útvarov Mladý poľovník a Poľovníctvo

• Dňa 19.10.2023 sa v spoločenskej miestnosti stretli žiaci záujmových útvarov Mladý poľovníkPoľovníctvo. Pozvanie na toto stretnutie prijali i skúsení lesničiari pod vedením predsedu klubu trubačov na Slovensku, ktorí prišli ochotne prezentovať praktické ukážky poľovníckych signálov a hru na lesný roh. Súčasťou prezentácie bol prierez histórie poľovníckej hudby, ako i praktické ukážky jednotlivých signálov. Žiaci uvítali možnosť aj vyskúšať si jednotlivé hudobné nástroje.

• Medzinárodný deň stromov a Deň pôvodných odrôd jabĺk

• V dňoch 20.10. a 21.10. 2023 je Medzinárodný deň stromov (20.10) a Deň pôvodných odrôd jabĺk (21.10.).

Pri tejto príležitosti sme vďaka ochotným žiačkam, ktoré sa s nami podelili o vzorky zaujímavých odrôd jabĺk, pripravili spolu so žiakmi malú výstavu odrôd jabĺk.

Prvé miesto o najkrajšie jablko získala Bibiana Lehotská z 1.E, druhé miesto Ema Gubová z 3.B a dve tretie miesta získali Sabína Budínska a Tamara Paškevičová z 1. B triedy.

• Odborná prednáška Experimentálna biológia a genetika

• Dňa 18.10.2023 sa konala na našej škole odborná prednáška na tému: Experimentálna biológia a genetika. Prednášajúci bol Prof, Ing. Pavel Babušík, CSc., Dr.h.c.. Vo svojej prednáške sa zameral na oplodnenie, vznik chimér a identických dvojčiat. Prednášky sa zúčastnilo 71 študentov rôznych ročníkov našej školy, 2 študenti SPU a traja pedagógovia.

• Šampionát Holšteinského plemena

• V dňoch 10.-12.10.2023 žiaci 1.A, 1.B, 1.E, 2.A, 3.A, 3.B a 3.C absolvovali blokové cvičenia z predmetu odborná prax na výstavisku Agrokomplex, kde vypomáhali pri príprave a realizácii Šampionátu Holšteinského plemena.