• Projekt Erasmus+ 2020

V septembri 2020 začne prebiehať výber účastníkov na odbornú stáž.

Základné údaje o projekte

logo SAAIC, 10 kB     logo Erasmus+, 10 kB

Na základe výzvy Národnej agentúry SAAIC na podávanie projektov na rok 2020 v programe ERASMUS+ škola podala a bola vybraná na realizáciu mobilitného projekt v kategórii KA1- Vzdelávacia mobilita jednotlivcov.

Názov projektu:
        Mladí veterinári a farmári na OVP v Srbsku (Young vets and farmers on VET in Serbia)

Typ projektu:
        KA102- Mobilita jednotlivcov v odbornom vzdelávaní a príprave

Číslo projektu:
        2020-1-SK01-KA102-077954

Výška grantu:
        28.886,00 EUR

Trvanie projektu:
        1.9.2020-1.9.2021

Partnerská (prijímajúca) organizácia:
        Srednja poljoprivredna škola sa domom učenika Šabac, Srbsko. Prijímajúca organizácia sa nachádza na severozápade Srbska, približne 550km od Nitry. Je významným poskytovateľom odborného vzdelávania s mnohými študijnými odbormi (veterinárny technik, mäsiar, mliekar, pekár, poľnohospodársky technik, chovateľ športových koní, záhradník) a disponuje širokým materiálno-technickým vybavením a priestormi (školská farma hovädzieho dobytka a ošípaných, záhrada a skleníky, pekáreň, mliekareň, školská minizoo, stajne, jazdiareň, veterinárna ambulancia, laboratóriá).

Cieľová skupina:
        15 žiakov (3. alebo 4. ročníka, študijný odbor 4336 M 01 veterinárne zdravotníctvo a hygiena - chov hospodárskych zvierat alebo 4210 M 04 agropodnikanie - farmárstvo) a 2 sprevádzajúce osoby (učiteľ odborných predmetov a učiteľ cudzieho jazyka).

Ciele projektu

1. modernizovať a zvýšiť atraktívnosť odborného vzdelávania poskytovaného školou prostredníctvom internacionalizácie a rozvoja medzinárodnej spolupráce,
        2. zvýšiť kvalitu a efektívnosť odborného vzdelávania poskytovaného školou získaním nových poznatkov v poľnohospodárskych trendoch a odpozorovaním príkladov dobrej praxe pri organizovaní odborného výcviku,
        3. upevniť postavenie školy v rámci organizácií poskytujúcich OVP na medzinárodnej úrovni.