• Predmetová komisia prírodovedných predmetov

Mgr. Maroš Ratulovský
        Mgr. Roman Ratulovský
        Ing. Mgr. Zuzana Vajdová

Predmety v kompetencii PK:
        Chémia
        Biológia

Charakteristika PK:
        Prírodovedné predmety sú na našej škole základom pre odborné predmety, preto kladieme dôraz na prepojenie s praxou a najnovšími poznatkami.

Na biológii využívame zážitkové vyučovanie, sledovanie mikrosveta pomocou nových moderných mikroskopov, akryláty so zaliatymi prírodninami, virtuálne animácie prírodných dejov a učiteľmi vytvorené vlastné prezentácie.

Dôrazom vyučovania chémie sú laboratórne cvičenia, kde spájame priebeh chemického deja s počítačovým meraním. Na zobrazenie mnohých reakcií využívame digitálne pokusy, prípadne ich animácie, ako aj animácie štruktúrneho zdôvodnenia dejov s interaktívnymi cvičeniami.

Vyučovanie fyziky a matematiky prebieha v multimediálnej učebni, kde môžeme využívať interaktívne materiály s najnovšími poznatkami.

Učebňa informatiky bola takisto vybavená novými notebookmi, čím je umožnená práca väčšiemu počtu žiakov s novými IKT produktami.